Nejnovější příspěvky

Výroba čepic Přišel nový rok a přinesl s sebou zvěsti o tom, že zima v Čechách již nikdy nebude co bývala. Vše nasvědčuje tomu, že na vině je globální oteplování. A není divu. Je polovina ledna...

Číst celé

Vaše nohy ocení vlastnosti antibakteriálních ponožek Oblékání ponožek je naší každodenní rutinou. Na každý den máme připravený nový kousek, který si zvolíme lze podle nálady, barvy. Někteří mají ve své sbírce různé barevné...

Číst celé

Hotel pro rodiny s dětmi, který stojí za návštěvu Když mi před nedávnem kamarádka vyprávěla o hotelu, který je jako dělaný pro pobyt s dětmi, zpočátku jsem si myslela, že se bude jednat o stejný hotel pro rodiny s dětmi, jako každý...

Číst celé

Plesové šaty, které si půjčila i má dcera Se svou dcerou máme velmi podobnou konfekční velikost a také styl oblékání. Velmi často se tak stává, že si půjčujeme vhodné kousky, které si mohu na sebe obléci i já a nestydět se přitom...

Číst celé

Háček a jehla se vrací do módy Že je vyšívání a háčkování výsadou starší generace? To je názor, který boří mladé maminky věnující se domácímu tvoření pořád častěji. Ruční práce zažívají stejný boom,...

Číst celé

  • Prev
  • Next

Barvy fotoobrazů

Kategorie : E-Shopy

Fotoobrazy jsou moderním doplňkem bytů, kanceláří nebo úřadů. Fotografie-fotoobrazy.cz nabízí desítky motivů. Můžete nechat omývat stěny vaší pracovny mořem, v kuchyni vám může celý rok kvést třešeň nebo růže, v ložnici pak zapadat slunce. Po stěnách pokojů vašich dětí se mohou prohánět koně nebo cizokrajná zvířata.

 

Interiér je odrazem našeho životního postoje, který se v čase mění. Barvy jsou základní výrazový prostředek vizuálního sdělení, různé barvy vyvolávají odlišné reakce, za potvrzení této hypotézy získal v roce 1903 Nils Finsen Nobelovu cenu. Současně každá barva s sebou nese psychický účinek na organismus člověka; barva červená asociuje krev, modrá oblohu nebo vodu, zelená trávu nebo les, bílá sníh atd.

Z barevné škály nese nejsilnější emocionální účinky barva červená, která je obecně spojována se zákazem nebo nebezpečím. Fotoobraz s dominantní teplou červenou barvou lidem dodává odvahu, energii a vitalitu.

Bledá varianta červené, barva růžová, je spojována s city, romantikou, jemností a něhou, protože se jedná o barvu těla. Růžová bývá také symbolickou barvou pro naivitu a nezralost.

Zelená barva, spojovaná s vegetací, v nás evokuje zklidnění, rovnováhu a naději. Zelená v interiéru znamená regeneraci a načerpání nové síly. Obdobně tak barva země, hnědá, je slučována se stabilitou a spolehlivostí. Hnědá je preferována lidmi, kteří „stojí pevně nohama na zemi“.

Neutrální bílá barva je spojována s čistotou, světlem a nevinností. Bílá působí rozjasňujícím dojmem, napomáhá myšlení a zvětšuje prostor. Opakem bílé je neutrální černá, která evokuje tíhu, hmotu, tmu či smrt. Směsice světla a tmy nám dá barvu šedou, kterou se rádi obklopují lidé málo sebejistí, průměrní a nenápadní.

K chladným barvám se řadí barva modrá, která symbolizuje strohost, konzervatizmus a preciznost. Se spiritualitou a duchovnem se pojí barva fialová, která vzniká sjednocením barvy modré – klidné a barvy červené – hnací síly, snad proto je fialové přisuzována trpělivost až vyrovnanost.

Nejjasnější teplou barvou je žlutá, barva Slunce, je vnímána jako barva života, pohybu a aktivity. Žlutá podporuje myšlení a oživuje paměť, proto je barvou moudrosti a inteligence. Symbolem optimismu, mládí a radosti je barva oranžová, která napomáhá proti depresím. Oranžová je preferována mezi extroverty a společenskými lidmi. V extrému je oranžové přisuzována až zlomyslnost a pýcha.

Při úvahách o barevnosti vašeho interiéru nevycházejte pouze z možné symboliky jednotlivých barev, ale mějte na paměti, že barvy nepůsobí sami o sobě, ale vždy v rámci nějaké barevné kompozice fotografie. Správně zvolené kombinace barev zkrášlí a oživí váš interiér, vás nabijí energií nebo uklidní. Také nezapomeňte, že „ve fantazii se meze nekladou“.

 

Podobné Články

  • Fotoobrazy
  • Levné bytové doplňky a dekorace
  • Levné Samolepky na zeď
  • Moderní Dekorace
  • Belona.cz-Kabelky, peněženky, pásky

Přidat Komentář

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline SEO katalog Exploze katalog Katalog internetových stránek Katalog neuvedeno ONCZ.NET Katalog stránek Colorky - Katalog stránek neuvedeno LINKOVNÍK - Katalog webových stránek ABlist.cz - seznam internetových stránek Katalog-webu.com Půjčím peníze na směnku, Půjčka, Půjčka do 24 hodin, Diesel, Replay, Guess a Kolektivní nakupování Linkbuilding katalog Katalog odkazů Vše Článek